Návrhy zahrad

Spolupráce se zahradním architektem se vždy vyplatí. I když máte jasnou představu o podobě vaší zahrady, je vhodné ji zkonzultovat se zkušeným architektem, který má přehled o nejnovějších trendech v oblasti materiálů i rostlin, poradí nejvhodnější varianty, termíny i rozsahy jejich výsadby a vysvětlí, jak dále zahradu udržovat, aby se rozrůstala jen žádoucím směrem. Zahradní architekt rovněž doporučí vhodný styl pro vaši zahradu - zda bude moderní, okrasná, přírodní nebo bude uzpůsobená životu rodiny s dětmi. Vstupní konzultaci s naším architektem nabízíme zdarma.

V případě zájmu o konzultaci se zahradním architektem nás kontaktujte telefonicky na 702 201 297 nebo e-mailem přes kontaktní formulář.

Vytváříme zahrady mnoha stylů, vybírejte:

Předzahrádka

Předzahrádka

Předzahrádka je vstupním prostorem do domu, a proto by měla ladit s jeho stylem co do použitých materiálů i barev. Bývá řešena na efekt, jako reprezentační prostor a v případě, že je u rušné ulice, je možné ji od ní oddělit živým plůtkem a výškově odstupňovat pro pohled z okna.

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada

Volné tvary, přírodní materiály, pro danou lokalitu přirozené rostliny a čistě luční trávník či alespoň kombinace pravidelně koseného a lučního trávníku – to jsou hlavní rysy harmonických přírodních zahrad z naší dílny. Nalézt v nich lze daleko více - například posezení pod lípou nebo v „březovém háji“, byť miniaturním, pohled na kvetoucí či rodící jabloň anebo divoké maliny.

Bylinková zahrada

Bylinková zahrada - mateřídouška a levandule

Často se setkáváme s přáním na vytvoření bylinkové zahrádky, či alespoň bylinkového záhonu. Tato část zahrady patří na místo snadno dostupné z kuchyně, aby byly rostliny při ruce a snadno se sbíraly. Bylinky zahradu nejen zpestří, ale i krásně provoní.

Zahrada pro děti

Zahrada pro děti v našem pojetí není jen zahrada plná hracích prvků, ale především zahrada, kde mají děti bezpečný prostor pro odpočinek, hru i vzdělávání. Proto do zahrad rodin s malými dětmi pečlivě volíme rostliny (žádné jedovaté bobule či listy, dráždivé lodyhy anebo trny),

Venkovská zahrada

Charakter našich venkovských zahrad vyplývá z okolního prostředí, zástavby a použitých materiálů. Všechny tyto aspekty se promítají do celkového členění a výtvarného zpracování zahrad. Využíváme především rostliny, které jsou v dané oblasti běžné.

Malá zahrada

Malá zahrada

I malá zahrada může být velká, když je správně uchopená. I na malém prostoru dokážeme vytvořit místo pro posezení, výsadby okrasných rostlin a třeba i dětskou zábavu. Stačí nebát se třetího rozměru a zahradu s malou rozlohou doplnit například vertikálními výsadbami.

Terasy a balkóny

Kdo nemá dům se zahradou, může si jako zelenou oázu upravit terasu nebo balkón. K ozelenění teras a balkónů využíváme exkluzivní květináče se samozavlažovacím systémem, ve kterých dokáží rostliny vegetovat i v zimním období.

Moderní zahrada

Pro moderní zahrady z naší dílny je charakteristické využití moderních materiálů, designových a uměleckých doplňků a osvědčených kultivarů rostlin. Moderní zahrady často využívají i třetí rozměr – zídky, vyvýšené terasy či rostlinné ploty, díky kterým je možné zahradu rozehrát do více rovin.

Návrhy zahrad pro radost

Návrhy zahrad pro radost

Vytváříme pro vás okrasné, rodinné, střešní i vertikální zahrady.Přinášíme zeleň i na balkóny a terasy. Je totiž prokázáno, že rostliny mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. Naším cílem proto je, aby naše zahrady byly jen pro radost, relax a zábavu.
Starosti nechte na nás – zařídíme vše od návrhu zahrady až po její realizaci a dodání všech zahradních doplňků.

Zahrada má mít vtip a příběh

Zvláště v nové zástavbě se často potkáváme se zahradními realizacemi, které jakoby byly navrhovány přes kopírák. Nenalezneme v nich ani příjemná zákoutí, scenérie, na kterých můžeme nechat oči. Ale ani zahrady, které již něco pamatují, často nevyzařují sebemenší kouzlo. Škoda.

 

Vydáno v časopise Pěkné bydlení 1/2013

Azada - vaše stylová zahrada

Stylová zahrada

Chcete rekonstruovat svou zahradu? Upravit předzahrádku? Přinést zeleň na vaši terasu či balkón? Zřídit střešní, bylinkovou či vertikální zahradu? Svěřte se Azadě a s výsledkem budete spokojeni! Zahrady Azada zaujmou jak příznivce moderních trendů a designu, tak i milovníky tradičních stylů.