Velké květináče a vázy - září v interiéru i exteriéru

Květináče a vázy dávno nepatří jen do interiéru, stále větší využití nacházejí i na terasách, při ozelenění pochozích plochých střech nebo přímo v okrasných zahradách, kde vhodně doplňují květinovou výsadbu. Jejich úkol v exteriéru je zřejmý: upoutat pozornost a zvýraznit některý z použitých prvků.

Výběr vhodné nádoby a následně i vhodných rostlin není úplně jednoduché. Pro exteriérové užití je totiž potřeba najít mrazuvzdorné nádoby a „otužilé“ rostliny, které venku přečkají zimu. Pro interiérové využití je zase potřeba volit samozavlažovací modely a rostliny, které dobře rostou i na méně světlých místech. Kombinace rostlin je neméně důležitá, rostliny vysazené v jedné nádobě se totiž musí dobře snášet a měly by vyžadovat zhruba stejný režim závlahy. Pokud chcete kombinovat ještě víc a vytvořit seskupení rostlin, které by vedle se jinak růst nemohly, není nic snazšího než osadit více různě velkých květináčů. Výsledkem budete mile překvapeni.

V dnešní době najdeme na trhu celou řadu materiálů, velikostí i tvarů. Zapomeňte na nevzhledný a neekologický plast, inspirujte se přírodou! Květináče z keramické hlíny, kamene či dřeva vypadají rozhodně lépe a také se snadněji kombinují s ostatními prvky v zahradě. Ostatně, výběr můžete nechat i na našem zahradním architektovi. S jeho pomocí docílíte zaručeně toho nejlepšího výsledku. V nabídce azada najdete květináče a vázy pro interiér i exteriér. Při sestavování našeho portfolia jsme se snažili o pestrost stylů - na své si tedy přijdou jak milovníci moderního designu, tak i zastánci tradičních tvarů a dokonce i přátelé exotických prvků.

Na závěr několik praktických rad:

  • Před výběrem konkrétní nádoby dobře zvažte její budoucí umístění
  • Před osazováním nezapomeňte na drenáž - vytvoříte ji pomocí drobných kamínků či keramzitu, kterým vysypete dno nádoby
  • Při osazování květináčů dbejte na to, aby se jednotlivé rostliny snášely
  • Používejte správný půdní substrát - každý typ rostliny potřebuje něco jiného (samostatný zahradní substrát, podíl rašeliny, podíl písku, …)
  • Nezapomeňte na hnojivo