Keramická terčová dlažba - praktická a estetická

Potřebujete vytvořit bezbariérový vstup na terasu? Chcete vést například elektrickou kabeláž i na verandu či balkón a nechce se vám sekat do zdí? Máte střešní terasu a obáváte se zatékání do místností umístěných pod ní z důvodu špatné pokládky standardní keramické dlažby? Pak je tu pro vás speciální kolekce keramických dlažeb, které lze pokládat i na tzv. terče.

Instalace této dlažby je víc než snadná a spokojeni budete i s finanční úsporou. Při tomto způsobu pokládky dlažby totiž není potřeba investovat do drahé stavební chemie, jako jsou lepidla a spárovací hmoty, a do ceny práce pokládky.

Terčová pokládka byla dříve doménou betonové dlažby. Keramiku nešlo alternativně použít, protože 10-12 mm tenké dlaždice by nedokázaly unést dostatečnou tíhu. Nové technologie umožnily vyrobit speciální tvrzené keramické dlaždice o síle 3 cm, které unesou až 1800 kg, a proto jsou pro to terčovou pokládku jako stvořené.

Vysoká estetická hodnota, kvalita a praktičnost se v nich přímo snoubí, a to je právě ten hlavní rozdíl oproti betonu. Dlaždice jsou totiž k dispozici hned v několika designech – v imitacích přírodního kamene či dřeva, ale i v industriálních šedých dezénech tolik oblíbených moderními architekty.

Použít jdou nejen ve všech výše uvedených případech, ale třeba i kolem bazénů nebo u zahradní sprchy. Mezi dlažbou a podkladem je totiž prostor, kterým jde odvést vodu do kanalizace, ale slouží i k dalším účelům – jako zvuková kapsa či prostor pro uložení elektrického či jiného vedení.

A výhod je ještě mnohem více. Najdete je například v našem eshopu, více obrázků v galerii.

Novinky z oblasti retro obkladů a dlažeb hledejte na našich spřízněných webech www.retrodlazby.sk a www.retrodlazba.cz