Zahradní nábytek

Nabízíme kvalitní zahradní nábytek od úspěšných českých designérů. Na své si přijde každý – milovník moderních i rustikálních stylů. Židle a křesla jsou ergonomicky tvarované, proto nabízí velké pohodlí. Zahradní stoly jsou vhodné jak pro menší posezení s kávou, tak i pro rodinný oběd. Veškerý nabízený nábytek je bezúdržbový a není třeba ho uklízet před nepřízní počasí. Kov, tropické dřevo, dekorovaná kamenina či kombinace těchto materiálů navíc přinese vaší zahradě šmrnc.

 

Vybírejte pečlivě!
Zahradní nábytek vybírejte pečlivě, měl by být v harmonii s celkovým pojetím zahrady i s architekturou domu. Při výběru je vhodné poradit se například se zahradním architektem. Anebo dbát na několik pravidel:

1/ Stolování nebo relaxace?

Pokud vybíráte zahradní nábytek pro relaxaci, volte pohodlnější typy křesel, ideálně s područkou a s prodlouženým sedákem. Pokud má zahradní nábytek sloužit ke stolování, je vhodné volit dostatečně velký jídelní stůl (například 80x160 cm) a k němu židle, které si navzájem nezavazí područkami. Stůl by navíc měl být buď s plnou deskou nebo jen s minimálními mezerami mezi prkny, aby tudy nepropadaly příbory či kousky potravy.

2/ Pod střechou nebo pod širým nebem?

Pokud máte zahradní nábytek na zastřešeném místě, nemusíte se obávat polstrovaných křesílek, pohodlných polštářů či méně odolných materiálů. U nekrytých prostor by se naopak měl každý těchto prvků vyvarovat. Krytá místa zároveň znamenají i pevný povrch, na kterém zahradní nábytek stojí. Pokud je to dlažba nebo dřevo, je lepší volit nábytek na širších nožkách. Zamezí se tím poškrábání podlahové krytiny a zároveň i případnému drhnutí o spáry. Pro použití na nekrytém místě doporučujeme vybírat zahradní nábytek z odolných materiálů. V případě dřeva je ideální volbou extrémně odolné tropické dřevo, jako je eukalyptus nebo teak. Toto dřevo má velkou hustotu, proto jej nijak neohrozí déšť a dokonce ani sníh. I proto je v dnešní době často používáno na výrobu městského mobiliáře, který se nikdy před nepřízní počasí neuklízí.

Velmi dobrým a asi nejstabilnějším materiálem pro zahradní nábytek je kov. Mnozí lidé jej nemají rádi, protože je chladný, to však má své řešení v podobě textilních doplňků. Nejkvalitnější kov je hliník – je stabilní, odolný a lehký zároveň, vlhko ani teplo ho neovlivní. Nepodléhá korozi, má dlouhou životnost a nevyžaduje zvláštní péči, může stát celoročně venku.

Ale není třeba zůstávat jen u hliníku. Využít je možné i jiné kovy, jako například pozink, a ty zkombinovat s jinými materiály.

3/ Zahradní nábytek lehký či masivní?

Masivní zahradní nábytek se dnes už nenosí, nahradily jej vzdušné a lehké tvary, které nejen působí skvěle, ale jsou i praktické pro případ manipulace. Volba oblých či hranatých prvků by měla korespondovat s celkovým vyzněním zahrady, proto se nejdříve zaměřte na tvary v okolí - anebo se poraďte se svým zahradním architektem.