Nejnovější příspěvky

Je vhodné okolo sakury ještě vysázet stejné trvalky co již máme v zahradě nebo strom raději nechat jako solitér?

Dobrý den, máme předzahrádku obdélníkového tvaru,kde na jedné kratší a jedné delší straně je osázená trvalkami (levandule,r ůže, denivky, trávy...)
Chci zasadit doprostřed trávníku okrasnou třešeň (sakuru). Prosím o radu, jestli je vhodné okolo sakury ještě vysázet opět stejné trvalky co již máme v zahradě nebo strom raději nechat jako solitér? Děkuji

Dekorativní studna - jiskra vaší zahrady

Jiskru své zahradě propůjčíte zajímavými doplňky. Třeba jako naše zákaznice, která si na zakázku nechala vyrobit studnu z dekorované kameniny. Metr vysoká studna je plně funkční a designem ladí s umyvadlem série Flower, které najdete i v našem eshopu.
Studna stojí na betonovém podstavci, který je obložený keramickým obkladem. Vše dokonale ladí a kromě estetické stránky nabízí i možnost připojení hadice pro zalévání.

Zahrada se spádem končící potokem

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Na konci zatravněné zahrady máme prudší spád dolů, který končí potokem. Nevíme si rady, jak ho zpevnit a zkrášlit. Zatím jsme do cca 1/3 shora v jedné linii osázeli tůjemi a habrem, aby se půda zpevnila a nepadala při deštích do potoka. Neporadili byste nám, co s takovou plochou, aby byla zpevněná, nebylo problematiké set a pak sekat trávník (pouze strunovkou a poté hráběmi posekanou trávu pracně vyhrabávat? Zatím je na tomto svahu mimo zmíněné keře tráva/plevel. VELICE DĚKUJI za tip!

Je mužská zahrada stejná jako ženská?

Mají ženy i muži v oblasti zahrad stejné preference a představy? To jsme se pokusili zjistit v naší velké anketě, které se účastnilo téměř 6500 mužů a bezmála 900 žen. Obě skupiny projevily celkem 105 přání a názorů, přičemž především mužům nelze upřít skvělý smysl pro fantazii i humor, ovšem i velmi aktivní přístup k anketě. Všem respondentům patří naše velké díky!

Předzahrádka

Předzahrádka

Předzahrádka je vstupním prostorem do domu, a proto by měla ladit s jeho stylem co do použitých materiálů i barev. Bývá řešena na efekt, jako reprezentační prostor a v případě, že je u rušné ulice, je možné ji od ní oddělit živým plůtkem a výškově odstupňovat pro pohled z okna.

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada

Volné tvary, přírodní materiály, pro danou lokalitu přirozené rostliny a čistě luční trávník či alespoň kombinace pravidelně koseného a lučního trávníku – to jsou hlavní rysy harmonických přírodních zahrad z naší dílny. Nalézt v nich lze daleko více - například posezení pod lípou nebo v „březovém háji“, byť miniaturním, pohled na kvetoucí či rodící jabloň anebo divoké maliny.

Bylinková zahrada

Bylinková zahrada - mateřídouška a levandule

Často se setkáváme s přáním na vytvoření bylinkové zahrádky, či alespoň bylinkového záhonu. Tato část zahrady patří na místo snadno dostupné z kuchyně, aby byly rostliny při ruce a snadno se sbíraly. Bylinky zahradu nejen zpestří, ale i krásně provoní.

Zahrada pro děti

Zahrada pro děti v našem pojetí není jen zahrada plná hracích prvků, ale především zahrada, kde mají děti bezpečný prostor pro odpočinek, hru i vzdělávání. Proto do zahrad rodin s malými dětmi pečlivě volíme rostliny (žádné jedovaté bobule či listy, dráždivé lodyhy anebo trny),

Venkovská zahrada

Charakter našich venkovských zahrad vyplývá z okolního prostředí, zástavby a použitých materiálů. Všechny tyto aspekty se promítají do celkového členění a výtvarného zpracování zahrad. Využíváme především rostliny, které jsou v dané oblasti běžné.

Malá zahrada

Malá zahrada

I malá zahrada může být velká, když je správně uchopená. I na malém prostoru dokážeme vytvořit místo pro posezení, výsadby okrasných rostlin a třeba i dětskou zábavu. Stačí nebát se třetího rozměru a zahradu s malou rozlohou doplnit například vertikálními výsadbami.

Terasy a balkóny

Kdo nemá dům se zahradou, může si jako zelenou oázu upravit terasu nebo balkón. K ozelenění teras a balkónů využíváme exkluzivní květináče se samozavlažovacím systémem, ve kterých dokáží rostliny vegetovat i v zimním období.

Moderní zahrada

Pro moderní zahrady z naší dílny je charakteristické využití moderních materiálů, designových a uměleckých doplňků a osvědčených kultivarů rostlin. Moderní zahrady často využívají i třetí rozměr – zídky, vyvýšené terasy či rostlinné ploty, díky kterým je možné zahradu rozehrát do více rovin.

Návrhy zahrad pro radost

Návrhy zahrad pro radost

Vytváříme pro vás okrasné, rodinné, střešní i vertikální zahrady.Přinášíme zeleň i na balkóny a terasy. Je totiž prokázáno, že rostliny mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. Naším cílem proto je, aby naše zahrady byly jen pro radost, relax a zábavu.
Starosti nechte na nás – zařídíme vše od návrhu zahrady až po její realizaci a dodání všech zahradních doplňků.

Květináče na zahradě

Současným velkým trendem v oboru zahradní architektury je využívání zahradních květináčů. Ty dokáží přinést zeleň i tam, kde na to nejsou vhodné přirozené podmínky, tedy na balkóny, terasy či do zimních zahrad, využití však najdou i na dvorcích, při vstupech do domu či jako originální prvek okrasných záhonů. Jak a kdy květináče osadit?

Sháním kvalitní samozavlažovací květináč, jak dlouho si vámi nabízené květináče Vondom dokáží hospodařit s vodou?

Obvykle si květináče Vondom vydrží s vodou hospodařit 3 měsíce. Rostlinu je potřeba zalít vždy tehdy, kdy ukazatel vody v nádrži ukazuje na minimum.
Neplatí to na květináče nově osazené rostlinami.

Jako každý rok před Velikonocemi jsem i letos již ostříhal kytky, vyhrabal trávnik a seřízl živý plot a jiné keře. Teď se vrátila zima. Přežije to má zahrada?

Myslím, že letošní velikonoční sněhová kalamita překvapila řadu zahrádkářů, především na jižní Moravě. Zima se však naštěstí vrátila pouze v podobě silného sněžení, rostlinám tedy před případnými mrazíky poskytne ochranu napadaný sníh.

Ukázky z realizací

Trvalkové záhony zkombinované s ozdobnými travinami, živé ploty z dřevin, skalky, ozelenění teras a balkonů, popínavky plazící se po pergolách, osazené zahradní květináče, zajímavé zastínění zahrady, designové doplňky.
To je jen malý výčet toho, co umíme a realizujeme u našich zákazníků. Nechte se inspirovat fotkami z realizací.

Pages